Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, marysia
Autor Odpowiedzi
ketchup
09 mar 2015 : 17:34
Zarejestrowany #2830
Dołączył: 04 lut 2015 : 22:50
postów: 4
Witam szanownych sąsiadów!
Właśnie stanąłem przed dylematem związanym z wyborem internetu. Z tego co się orientuję to dIa ulicy Kazimierskiej w grę wchodzi tylko dwóch operatorów tzn. espol i smsnet. Biorąc pod uwagę ofertę cenową skłaniałbym się w stronę espola jednak opinie na temat częstych awarii łącza i problemów w kontaktach z serwisem utrudniają decyzję. Proszę użytkowników internetu wspomnianej marki o wyrażenie swojej opinii a tym samym pomoc w dokonaniu wyboru. Dodam jeszcze tylko że jestem zainteresowany wyłącznie usługą interentu. Z góry dziękuję

Powrót do góry
grzegorzjac
09 mar 2015 : 18:02

Zarejestrowany #803
Dołączył: 11 cze 2012 : 13:43
postów: 37
Witaj, ja sam osobiście posiadam Power LTL z cyfrowego polsatu ( PLusa ) i bardzo fajnie to chodzi - internet mam bez ograniczeń przy najwyższym abonamencie średnio koło 30 MB/s
Powrót do góry
artone
09 mar 2015 : 21:22

Zarejestrowany #2779
Dołączył: 21 gru 2014 : 21:40
postów: 21
Espol i częste awarie w tamtym rejonie hmm. Od kogo masz takie informacje ?

[ Edytowany 09 mar 2015 : 21:22 ]
Powrót do góry
ketchup
10 mar 2015 : 08:37
Zarejestrowany #2830
Dołączył: 04 lut 2015 : 22:50
postów: 4
Nie wiem jakiego rejonu tyczą się znalezione opinie na temat usług espola , znalazłem jednak kilka negatywnych na temat ich usług w necie i próbuję to jakoś zweryfikowac.

Powrót do góry
Julia
10 mar 2015 : 10:29
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
my mamy SMS, ze wzgledu na bogatsza oferte, ale tez szalu nie ma...najlepszy jest UPC, niestety na Kazimierskiej niedostepny
Powrót do góry
artone
10 mar 2015 : 11:12

Zarejestrowany #2779
Dołączył: 21 gru 2014 : 21:40
postów: 21
W dzisiejszych czasach ciężko każdemu dogodzić ponieważ niektórzy uważają, że sekundowa przerwa raz w roku to wielka awaria i operator jest do niczego. Wielu klientów korzysta również z wifi ( 2,4 ghz w wolnym paśmie ) gdzie router sąsiada w przypadku złej konfiguracji może zakłócać naszą sieć - oczywiście to też wina operatora. Reasumując tyle opinii ile użytkowników. Co do UPC to nie budowałbym im złotych pomników bo wszystko zależy od infrastruktury na której dosyłany jest sygnał do danej lokalizacji. To, że gdzieś działa super nie znaczy, że tak jest wszędzie. Podobnie jest z Espolem czy innymi operatorami. W przypadku Kazimierskiej i Espola wszystko oparte jest na infrastrukturze światłowodowej ( każda klatka ma swoje niezależne przyłącze ) a następnie kablem utp kat 5e do domu klienta. W przypadku zastosowania odpowiedniego urządzenia po stronie klienta oraz operatora jest możliwość puszczenia transferu rzędu 1 Giga co raczej będzie ciężkie do uzyskania w przypadku kabla koncentrycznego.

[ Edytowany 10 mar 2015 : 11:14 ]
Powrót do góry
Pellc
19 mar 2015 : 12:42
Zarejestrowany #855
Dołączył: 19 wrz 2012 : 18:13
postów: 25
Ja mam tylko internet z Espolu i sprawuje się całkiem dobrze. Nie odnotowałem, żadnych przerw w dostawie ani znaczącego spadku prędkości.. Inna sprawa, to obsługa w ich siedzibie, która pozostawia sporo do życzenia (Szczególnie pani w kasie). Za to w SMS-ie cena internetu była podobna, ale za to żądali 10 zł dodatkowo za wystawienie faktury na firmę (powód -inny adres firmy i mieszkania).
A wie ktoś może, jak skonfigurować ruter, aby ruter sąsiada nie zakłócał pracy mojego (WiFi 2.4 Ghz)?
Powrót do góry
artone
19 mar 2015 : 21:08

Zarejestrowany #2779
Dołączył: 21 gru 2014 : 21:40
postów: 21
A zakłóca ? Zrywa połączenie ? Internet po wif działa wolno ? Jaki model routera posiadasz ? Zazwyczaj klika routerów w swoim zasięgu działa na tym samym kanale bezprzewodowym ( jest ich 13 ). Wystarczy zmienić kanał sieci albo wybrać ( najłatwiejsze rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika ) kanał auto - będzie zmieniał się automatycznie w przypadku zaszumienia. Podaj model routera to postaram Ci się opisać to krok po kroku.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System