Zaloguj się | Rejestracja

Rajd Baja Poland 2016 - relacja i zdjęcia


Rajd Baja Poland 2016
- relacja i zdjęcia


Zwycięstwem Katarczyka Nassera Al-Attiyah zakończył się rajd Columna Medica Baja Poland - jedna z rund Pucharu Świata w Rajdach Terenowych. Była to pierwsza wygrana tego kierowcy w zawodach rozgrywanych w naszym regionie. Drugie miejsce w rajdzie zajął Krzysztof Hołowczyc.


45-letni Nasser Al-Attiyah pilotowany przez Francuza Mathieu Baumela (Toyota Hilux Oerdrive) prowadzenie w rajdzie objął już na pierwszym odcinku specjalnym rozgrywanym w piątkowe popołudnie na przedmieściach Szczecina. Tuż za nim ze stratą 12 sekund uplasował się faworyt gospodarzy Krzysztof Hołowczyc, którego pilotował Łukasz Kurzeja (MINI ALL4 Racing).

Walka między tymi zawodnikami na dobre rozgorzała drugiego dnia zawodów, na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Podczas pierwszego przejazdu na odcinku Krzysztof Hołowczyc pechowo złapał gumę, przez co do prowadzącego w rajdzie Katarczyka stracił 138 sekund.

Reklamy Google:


Stratę tę udało się nieznacznie zmniejszyć podczas kolejnych przejazdów, rozgrywanych m.in. na terenie gminy Dobra. Dwa z czterech kolejnych rajdowych OS-ów kończyły się bowiem zwycięstwem popularnego Hołka, który przed laty aż pięciokrotnie wygrywał Baja Poland. Ostatecznie nie wystarczyło to jednak do odebrania Katarczykowi pierwszego miejsca. Zwycięstwo w rajdzie Nassera Al-Attiyah stało się faktem.

Na kolejnych miejscach w rajdzie uplasowała się doświadczona załoga ORLEN Team, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Toyota Hilux Overdrive), Jakub Przygoński w parze z Tomem Colsoulem (MINI ALL4 Racing) oraz znany z rajdów WRC Martin Prokop pilotowany przez Ilkę Minor (Ford F150 Raptor).

Rajd tradycyjnie już zgromadził dużą ilość kibiców dopingujących zawodników.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościColumna Medica Baja Poland 2016:poniedziałek 29 sierpnia 2016 - 08:15:22 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej