Zaloguj się | Rejestracja

Szczeciński Budżet Obywatelski 2017


Budżet Obywatelski 2017

W poniedziałek, 5 września rusza nabór wniosków do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Do zagospodarowania jest siedem milionów złotych. Nabór potrwa od 5 do 25 września 2016 roku.


Reklamy Google:


Od poniedziałku, 5 września zacznie się pierwszy etap, czyli przyjmowanie projektów mieszkańców. Zespół ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 podzielił projekty na trzy kategorie:
  • ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy. Na te projekty przeznaczono z całej puli 2,1 mln zł (maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć tej kwoty)
  • dzielnicowe duże – tj. takie, których przewidywana minimalna wartość przekracza kwotę 122.500 zł, a których przewidywana maksymalna wartość nie przekracza kwoty 980.000 zł
  • dzielnicowe małe – tj. takie, których przewidywana wartość nie przekracza kwoty 122.500 zł

W zależności od głosowania mieszkańców będą realizowane w 2017 roku – przynajmniej jeden projekt ogólnomiejski, cztery dzielnicowe duże i osiem dzielnicowych małych.

Wartość składanego zadania nie może przekroczyć w przypadku zadań:

– ogólnomiejskich – 2.100.000 złotych,

– dzielnicowych dużych – 980.000 złotych,

– dzielnicowych małych – 122.500 złotych.

Należy pamiętać, że ze środków Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 może zostać zrealizowane zadanie:

– o charakterze inwestycyjnym,

– należące do zadań własnych Miasta,

– zlokalizowane w przestrzeni miejskiej i na majątku Miasta, nieobciążonym na rzecz osób trzecich i nieprzeznaczonym na sprzedaż,

– zgodne z kompetencjami Miasta,

– ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców,

– możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego,

– którego szacunkowy koszt nie przekracza wartości, o której mowa powyżej,

– zgodne z obowiązującymi w Mieście planami, programami i strategiami, w tym w szczególności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,

– nienaruszające obowiązujących przepisów prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności,

– niepolegające wyłącznie na sporządzeniu projektu bądź planu zadania inwestycyjnego,

– wymagające współpracy instytucjonalnej podmiotów zewnętrznych pod warunkiem przedstawienia przez te podmioty pisemnej zgody dotyczącej powstawania na ich terenie zadania inwestycyjnego i wyrażenia woli jego utrzymania,

Formularze zgłoszeniowe można składać w wersji elektronicznej lub papierowej. Każdy mieszkaniec Szczecina może złożyć nieograniczoną ilość wniosków do SBO 2017.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Źródło: szczecin.pl


sobota 03 września 2016 - 09:53:12 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej