WiadomośćKina plenerowe na wakacje
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez marysia
niedziela 24 lipca 2016 - 17:15:13


Projekcje pod gołym niebem

Choć kino kojarzy się głównie z oglądaniem filmów w sali kinowej, to w okresie letnim dużą popularnością cieszą się kina plenerowe. W wielu miastach Polski organizowane są projekcje pod gołym niebem, w Szczecinie również.


Reklamy Google:


Kina plenerowe są doskonałym sposobem na wakacyjne oglądanie filmów. Rady Osiedlowe w ramach środków Komisji Inicjatyw Społecznych Rady Miasta Szczecin zorganizowały pięć pokazów filmowych. Będzie więc co oglądać.

Filmowy Szczecin pod Chmurką:

6 sierpnia Rada Osiedla Gumieńce, jezioro Słoneczne – „Nietykalni”

13 sierpnia Rada Osiedla Majowe, plac przy kościele ul. Iwaszkiewicza – „Rozmowy kontrolowane”

20 sierpnia Rada Osiedla Stare Miasto, Wały Chrobrego – „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?”

27 sierpnia Rada Osiedla Niebuszewo, Staw Brodowski – „Iluzja”

3 września Rada Osiedla Drzetowo-Grabowo – Park Nadratowskiego – Niespodzianka!

Oprócz inicjatywy Rad Osiedlowych w Szczecinie będzie można obejrzeć również:

Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną – lipiec i sierpień, Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich. Stowarzyszenie OFFicyna i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na wakacyjny cykl projekcji filmowych prezentujących premierowe i nagradzane produkcje z Danii, Szwecji i Niemiec. Dokumenty, fabuły, political fiction, animacje, spotkania z reżyserami, a wszystko to na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w lipcowe i sierpniowe wieczory. Prezentowane filmy tworzą oryginalny przekrój gatunkowy i kulturowy kinematografii wybranych krajów z regionu Morza Bałtyckiego. „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” będą jedyną okazją do obejrzenia większości produkcji na dużym ekranie w Szczecinie.

Zamkowe Noce Filmowe – lipiec-sierpień, Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich. Już od 2008 r. w urokliwej scenerii dziedzińców zamkowych realizowane są projekcje filmów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, jak i licznie odwiedzających Zamek turystów z kraju i z zagranicy. W warunkach plenerowych nawet znane filmy nabierają nowego wymiaru. Filmowy obraz Europy – to hasło lipcowych i sierpniowych pokazów filmowych, podczas których prezentowane będzie kino europejskie.

Kino pod chmurką na dachu Kaskady – lipiec-sierpień, Galeria Kaskada. Seanse pod gołym niebem zostaną wyświetlone na dachu Galerii Kaskada. Na widzów czekają wygodne leżaki oraz wyjątkowa atmosfera.

Źródło: filmowy.szczecin.pl


Kino pod chmurką - plakat:

Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://gumience24.pl/news.php?extend.1679 )