Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Kluby sąsiedzkie
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
KAZIMIERSKA _ Zespół mieszkaniowy Polnord "Ku Słońcu"
Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, marysia
Autor Odpowiedzi
nata
07 lut 2013 : 10:37
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Krzyss napisał(a) ...

rozumiem ze cena ok 4k zl za m2?


wychodzi 4.550 zł/m2, a jak u Was? Negocjować jeszcze?
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 10:40
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Marcin_64 napisał(a) ...

Tak, tak, pomieszkuje... Tam są sprzedane 3 mieszkania. Po światłach widzę. Wiesz, powiem Ci tak. Nie ma developera, u którego nie ma problemów. Tutaj mieszkańców jest najwięcej, więc mają dużo do powiedzenia. Jak się gdzieś nie sprzedaje, to nie ma kto narzekać Ja mieszkam w jednej z klatek środkowych. Też borykałem się z pewnymi problemami usterkowymi, ale powiem Ci jedno. Panie z Biura Sprzedaży stanęły na wysokości zadania i pomogły mi w rozmowach z Ciroko w sprawie usterek. Dziś jestem zadowolonym mieszkańcem osiedla. Czekam tylko aż w końcu otworzy się tutaj jakiś sklepik, ale podobno właśnie się już "montuje". Dlatego... witaj Sąsiadko! Będzie git!


)))
Powrót do góry
Julia
07 lut 2013 : 10:42
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
nata, zawsze mozesz zaproponowac nizsza cene, najwyzej sie nie zgodza, mysle ze jak powiesz, ze juz chcesz podpisac umowe przedwstepna to tez ci pojda troche na reke, bo co innego jak sie tylko rozgladasz, a co innego jak juz jestes zdecydowana, powodzenia
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 10:43
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
gimli napisał(a) ...

Od ulicy, czyli od Ku Słońcu. A hałas nie będzie zbyt uciążliwy? Rozumiem że są tam jakieś super hiper dźwiękoszczelne okna ale co jeśli zechcesz je rozszczelnić czy uchylić, nie mówiąc o otwarciu. A spaliny? Chyba,że cena jest niezwykle atrakcyjna lub inne aspekty. O lie się nie mylę to jest to str. północna, czyli słońca też niewiele, jeśli wogle.


no wiem, ze słońcem, a właściwie jego brakiem kiszka, tylko, że o tym metrażu mieszkań już nie ma (
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 10:45
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Julia napisał(a) ...

Marcin64, ja slyszalam, ze na osiedlu ma powstac Fresh Market, wiec chyba bedzie
te zalania to jakas masakra, ale chyba zalewa caly czas tylko te same klatki, bo u mnie w klatce raczej nie jest zalane...
tez myslelismy o mieszkaniu od ulicy Ku Sloncu, ale zrezygnowalismy, bo co z tego ze te okna sa takie super, jak np w lecie otworzysz i bedzie halas, ale widok byl super


w której klatce mieszkasz, jeżeli mogę wiedzieć?
p.s. numeracji nie znam, jedynie po rzucie budynku jestem w stanie się nieco zorientować w lokalizacji
dzienks z góry za odp
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 10:49
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Julia napisał(a) ...

nata, zawsze mozesz zaproponowac nizsza cene, najwyzej sie nie zgodza, mysle ze jak powiesz, ze juz chcesz podpisac umowe przedwstepna to tez ci pojda troche na reke, bo co innego jak sie tylko rozgladasz, a co innego jak juz jestes zdecydowana, powodzenia



na dzień dobry już zeszli:) zablefowałam mówiąc, że wykładam połowę kasy na stół
było 4.750, jest 4.550, zatem będę negocjować dalej )
Powrót do góry
Julia
07 lut 2013 : 10:50
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
nata, przepraszam, ale nie moge podac klatki, bo odrazu bylo by wiadomo ktore to mieszkanie (jakbys przeczytala cale forum, to bys wiedziala dlaczego)
Powrót do góry
Julia
07 lut 2013 : 10:52
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
ale ty chcesz kupic w tym dlugim bloku? nr 1? bo mi sie wydawalo, ze juz przed swietami mieli ogloszenie ze 4600zl za m2, a nie 4750
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 11:00
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Julia napisał(a) ...

nata, przepraszam, ale nie moge podac klatki, bo odrazu bylo by wiadomo ktore to mieszkanie (jakbys przeczytala cale forum, to bys wiedziala dlaczego)



ok, rozumiem
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 11:02
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Julia napisał(a) ...

ale ty chcesz kupic w tym dlugim bloku? nr 1? bo mi sie wydawalo, ze juz przed swietami mieli ogloszenie ze 4600zl za m2, a nie 4750



tak, w długim, znajduje się w nim biuro P.
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 11:04
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
Julia napisał(a) ...

a teraz mam pytanie z innej beczki.... czy mozecie polecic kogos do tynku japonskiego? moze ktos robil u siebie i jest zadowolony?



mogę polecić, dać namiar, gościu ze Szczecina, nieterminowy jak cholera, ale robi dobrze (jakkolwiek to dwuznacznie zabrzmiało )
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 11:08
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
gimli napisał(a) ...

Nata! Pisząc "niedoszłych" odpowiedziałaś sobie e na to pytanie. Jako mieszkaniec to bym Ci poradził kup. Im więcej mieszkańców a mniej Polnordu tym lepiej. Ale jak czytasz na tym forum niezły tu bajzel, a deweloper, zarząd i zarządca mieszają w tym kotle w jedną stronę i mataczą jak mogą (sqrwysyny). Pytanie czy w innych miejscach jest lepiej czy podobnie. Jeśli już mieszkanie to nie na parterze (żeby woda z dołu za szybko nie niedosięgła) i nie wyżej niż III piętro ( żeby z dachu nie zalewało i na piechotę po schodach było blisko gdy windy nie działają). Naród mieszka tu raczej raczej nie zdecydowany i niemrawy (oprócz kilku aktywistów nie mających siły przebicia). Wszyscy chcą dobrze ale wychodzi jak zwykle. Mieszkańcy na pewno się ucieszą z nowej sąsiadki, w kupie raźniej. Ja, jeszcze nie w 100% ale również w to wdepnąłem i poza oczywistymi problemami z wykonaniem budynków to jednak widzę parę plusów. Jeśli, a taką mam nadzieję wszystko w końcu zacznie działać to samo osiedle będzie dosyć funkcjonalne. Jego największy atut to położenie oraz dobre sąsiedztwo i związana z tym logistyka (wszędzie blisko, dobra komunikacja z centrum jak i wyjazdem poza miasto). Same mieszkania raczej przyjemne, wygodne (z auto klimatyzacją ). Ogólnie "nie taki diabeł straszny jak go obsmarowywują", tylko trzeba go dobrze przypilnować na początku (odbiór) i trochę po negocjować (z deweloperem). Życzę powodzenia w podejmowaniu tej trudnej decyzji!



dziękować za odpowiedź
Powrót do góry
MaraS
07 lut 2013 : 11:09

Zarejestrowany #905
Dołączył: 07 lut 2013 : 10:47
postów: 3
Czytam sobie od wczoraj to forum i cieszę się, że jeszcze nic z Polnordem nie podpisałem. Ten kraj to jednak faktycznie kraina bandytów, ignorantów i złodziei ...

No bo czy to jest normalne, żeby ludzie którzy za ciężko zarobione pieniądze czy też złodziejski kredyt w złodziejskim banku kupili swoje wymarzone mieszkanie, musieli składać jakieś pozwy zbiorowe ???

Nowe budynki, niby najnowsze technologie i co z tego ??? Skamlenie do developera, żeby łaskawie naprawił to co sam koncertowo [cenzura]ł przez własną ignorancję ...

Telewizja czy prasa nic tu nie pomogą ... mało to programów typu "UWAGA" czy "POD NAPIĘCIEM" ??? Zrobią reportaż, pokażą załamanych ludzi, którzy wpakowali w te mieszkania oszczędności całego życia i tyle. A Developer będzie śmiał się w żywe oczy ... NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO NAM PAN ZROBI ???

Sprawa w sądzie też raczej słabo wygląda - do tego trzeba zorganizować ludzi i niemałe fundusze, a z tym będzie spory problem. Podejrzewam, że nawet gdyby sprawa trafiła do sądu to i tak nic się im nie zrobi, ponieważ Developer dysponuje milionami i stać go na takich prawników, którzy udowodnią że właściwie wszystko jest OK, a ludzie powinni być wdzięczni że czynsze nie zostały podniesione do 100zł za metr ...

Kończę już, bo się zagotowałem ...

Pozdrawiam

MaraS
Powrót do góry
gimli
07 lut 2013 : 11:09

Zarejestrowany #901
Dołączył: 01 lut 2013 : 07:22
postów: 68
Nata! Ja bym poszukał mieszkanie, po pierwsze bardziej odpowiadające Twoim wymaganiom a po drugie umożliwiające w przyszłości odsprzedanie go bez większej straty (lub z zyskiem). Niestety koszty zbyt pochopnej decyzji mogą być spore. W tym przypadku powinni zejść nawet do 4200 - 4300. A jaki tam jest metraż? Bo coś nie chce mi się wierzyć że nie ma podobnego w innej cz. budynku lub w tym nowym bloku.
Powrót do góry
Julia
07 lut 2013 : 11:10
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
no to w tym dlugim widzialam plakat z cena 4600zl, wiec moze podniesli cene??? hmm... a na fejsbuku wczoraj widzialam, ze niby wykonczenie jest teraz w cenie czy cos takiego. a mozesz podac na niego namiar tu na forum czy jak?
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 11:19
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
gimli napisał(a) ...

Nata! Ja bym poszukał mieszkanie, po pierwsze bardziej odpowiadające Twoim wymaganiom a po drugie umożliwiające w przyszłości odsprzedanie go bez większej straty (lub z zyskiem). Niestety koszty zbyt pochopnej decyzji mogą być spore. W tym przypadku powinni zejść nawet do 4200 - 4300. A jaki tam jest metraż? Bo coś nie chce mi się wierzyć że nie ma podobnego w innej cz. budynku lub w tym nowym bloku.


82 metry, z tego co patrzyłam na stronie i w biurze, z loggią, to tylko w pierwszym budynku od ulicy
Powrót do góry
gimli
07 lut 2013 : 11:27

Zarejestrowany #901
Dołączył: 01 lut 2013 : 07:22
postów: 68
Przy takim metrażu to powinni zejść z ceny albo dorzucić miejsce postojowe w garażu za "1zł". Bo basen w garażu to wszyscy mieszkańcy mają na pewno gratis, he he .
Powrót do góry
Xenia
07 lut 2013 : 11:29

Zarejestrowany #859
Dołączył: 26 wrz 2012 : 10:44
postów: 24
Albo dorzucić amfibię gratis
Powrót do góry
MaraS
07 lut 2013 : 11:34

Zarejestrowany #905
Dołączył: 07 lut 2013 : 10:47
postów: 3
Reklamują się że wykończenie w cenie - chyba wykończenie finansowe i nerwowe ...

Ja w każdym razie nie mam zamiaru być bohaterem programu "EXPRESS REPORTERÓW" ...

Pozdrawiam

MaraS
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 11:36
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
gimli napisał(a) ...

Przy takim metrażu to powinni zejść z ceny albo dorzucić miejsce postojowe w garażu za "1zł". Bo basen w garażu to wszyscy mieszkańcy mają na pewno gratis, he he .



haha, no właśnie
za miejsce postojowe życzą sobie 18 koła
Powrót do góry
Krzyss
07 lut 2013 : 12:22
Zarejestrowany #868
Dołączył: 24 paź 2012 : 15:07
postów: 22
aby miec lepsiejsze argumenty do negocjacji proponuje lekture raportow polnord sa
ladnie widac ile maja jeszcze mieszkan ile sie sprzedaje rocznie itp.
Powrót do góry
MaraS
07 lut 2013 : 13:27

Zarejestrowany #905
Dołączył: 07 lut 2013 : 10:47
postów: 3
Okazuje się że nie tylko w Szczecinie leje się woda w piwnicach i parkingach. To chyba jakieś ich hobby. Poza tym windowanie cen za eksploatację mieszkań itp.

Polecam lekturę :

http://forum.gazeta.pl/forum/w,64,72347812,95330405,Polnord_to_oszusci.html

Pozdrawiam

MaraS
Powrót do góry
Julia
07 lut 2013 : 13:53
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
nata, jezeli na prawde chcesz kupic to mieszkanie, a to jest duze mieszkanie,tak sobie policzylam... to ja na twoim miejscu powiedzialabym, ze moge dac 375 tys. za mieszkanie wraz z miejscem postojowym i jak sie zgadzaja to podpisujesz umowe
Powrót do góry
Julia
07 lut 2013 : 13:54
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
max 380 tys.
Powrót do góry
nata
07 lut 2013 : 14:54
Zarejestrowany #904
Dołączył: 06 lut 2013 : 21:46
postów: 18
nata napisał(a) ...

Julia napisał(a) ...

a teraz mam pytanie z innej beczki.... czy mozecie polecic kogos do tynku japonskiego? moze ktos robil u siebie i jest zadowolony?



mogę polecić, dać namiar, gościu ze Szczecina, nieterminowy jak cholera, ale robi dobrze (jakkolwiek to dwuznacznie zabrzmiało )


chyba się pospieszyłam z odpowiedzią, ale można się dowiedzieć bezpośrednio, gościu robi ciekawe rzeczy, http://www.jmdekor.pl/
Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System