Zaloguj się | Rejestracja

Odbiór odpadów zielonych z nieruchomości


Odbiór odpadów zielonych z nieruchomości

Minął pierwszy tydzień odbioru odpadów zielonych po przerwie zimowej. Właściciele domów przekazali aż 125 ton tego rodzaju odpadów. Ilości te dotyczą wyłącznie zabudowy jednorodzinnej. W ubiegłym roku w pierwszym tygodniu odbioru firmy zabrały 64 tony odpadów czyli blisko 100 procent mniej niż obecnie.


Z sektora pierwszego zabrano blisko 47 ton odpadów, z drugiego 46 ton, z trzeciego 4 tony, a z czwartego 28 ton. Wszystkie odbiory odpadów zielonych w zabudowie jednorodzinnej realizowane są w poniedziałki lub wtorki. Wyjątkiem są nieruchomości w sektorze III - tam odbiory realizowane są w środy. W dniu odbioru pojemniki powinny być udostępnione poprzez wystawienie firmom wywozowym. Pracownicy muszą mieć do nich dostęp.

Reklamy Google:


W zabudowie jednorodzinnej warunkiem korzystania z usługi jest wyposażenie nieruchomości w pojemniki koloru brązowego o pojemności 120 lub 240 litrów i zgłoszenie woli korzystania z usługi do gminy (nie muszą tego robić osoby, które już to zrobiły w ubiegłych latach). Więcej szczegółów na temat sposobów zgłaszania przez właścicieli nieruchomości jednorodzinnych chęci korzystania z tej usługi można znaleźć na stronie www.ecoszczecin.pl.

Odbiór odpadów zielonych odbywał się będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, do listopada.

Źródło: UM Szczecin

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 11 kwietnia 2016 - 13:23:46 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej