Zaloguj się | Rejestracja

Policja odzyskała wartościowe rowery


Policja odzyskała wartościowe rowery

Szczecińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży kilku rowerów skradzionych ze szczecińskich osiedli. Sprawcy przyznają się do kradzieży rowerów wartych w sumie kilkanaście tysięcy złotych, a poszkodowanych w sprawie może być kilkanaście osób.


Reklamy Google:


W sezonie wiosennym i letnim wzrasta kradzież rowerów. Używając ich i zostawiając na zewnątrz sprawcy mają ułatwiony do nich odstęp, większa liczba osób zainteresowana nabycie jednośladu. W sprawie kradzieży rowerów ze szczecińskich osiedli zaangażowani są policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy udziale policjantów z KWP w Szczecinie. Kryminalni dotarli do mężczyzny, który posiadał trzy wartościowe rowery. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie rzeczy utraconych okazało się, że wszystkie są skradzione w ostatnich kilku dniach.

Ustalono, że jednoślady zostały nabyte w jednym ze szczecińskich lombardów. Dalsza praca doprowadziła śledczych do mężczyzny, który wraz ze swoim znajomym ukradł rowery pochodzące z dwóch szczecińskich osiedli. W jego mieszkaniu w trakcie przeszukania, zabezpieczono kolejne dwa kradzione jednoślady. Kilka dni później policjanci zatrzymali współsprawcę. Obaj podejrzani to mieszkańcy Szczecina, usłyszeli już zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kryminalni sumie zabezpieczyli utracone mienie wartości 9 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa. Pracujący przy sprawie docierają do osób pokrzywdzonych, sprawcy usłyszą wkrótce kolejne zarzuty.

Mundurowi przestrzegają przed kupowaniem rowerów pochodzących z niewiadomego źródła. Nie tylko zachęcamy tym złodziei do kolejnych przestępstw ale też narażamy się w ten sposób na zarzut paserstwa, co grozi odpowiedzialnością karną. Nabywanie przedmiotów pochodzących z kradzieży lub udzielenie innej osobie pomocy w sprzedaży takiej rzeczy to paserstwo. Kodeks karny przewiduje odpowiedzialność karną za paserstwo umyślne do 5 lat, a za nieumyślne do 2 lat pozbawienia wolności.

Aby ustrzec się przed kradzieżą pamiętajmy o zasadach:
  • zapinajmy rower zawsze - nawet na chwilę - złodziej tylko czeka na krótką nieuwagę
  • zainwestujmy w profesjonalne zabezpieczenie, mocna blokada na pewno utrudni kradzież, zapięciem polecanym przez producentów są blokady typu U-lock czyli zapięcie w kształcie litery "U". Pokonanie ich zajmuje wprawnym złodziejom nawet kilka minut, co zazwyczaj decyduje o tym, że złodziej rezygnuje z łupu
  • zapinaj rower za ramę i koło
  • korzystajmy z dwóch zabezpieczeń, złodzieja goni czas, kiedy zobaczy takie zabezpieczenie zastanowi się czy warto ryzykować
  • zamykajmy klatkę schodową, zainwestujmy w dobre zabezpieczenie naszych piwnic, nie pozostawiajmy rowerów niezabezpieczonych na balkonach niskich kondygnacji

Dodatkowo warto sfotografować swój jednoślad, aby w przypadku kradzieży przekazać zdjęcie policjantom. Zachowajmy dowód zakupu naszego roweru oraz numer ramy. Rower można także oznakować engrawerem w jednostce Policji, co pomaga w identyfikacji właściciela w przypadku skradzionego roweru oraz ograniczy zjawisko poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych.

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl


czwartek 11 sierpnia 2016 - 13:36:15 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej