Zaloguj się | Rejestracja

Szczecin ma giganta do ćwiczeń


Na Gumieńcach zamontowano giganta do ćwiczeń

Szczecin jako pierwsza miasto w Polsce, ma giganta do ćwiczeń street workout. Urządzenie, które znalazło się przy jeziorku Słonecznym, jest przygotowane z myślą o całych rodzinach. Jest to pierwsze takie urządzenie w Polsce.


Reklamy Google:


Do urządzenia opracowanych zostało około 500 form treningowych na różnym poziomie trudności - od najmłodszej grupy wiekowej aż po seniorów. Umieszczone są na nim instrukcje ale również QR kody, dzięki którym po zeskanowaniu urządzeniami mobilnymi otrzymamy również dostęp do instrukcji wideo.

Dodatkowo urządzenie zostało podciągnięte pod akcję "Trenuję bo lubię". Dzięki niej, co niedzielę – od marca do października – jest możliwość wzięcia udziału przy nim w darmowych treningach prowadzonych przez wykształconych trenerów. Treningi odbywają się o godzinie 10:30. Urządzenie kosztowało Zakład Usług Komunalnych 100 tysięcy złotych. Kolejny przyrząd do street workoutu, aczkolwiek już mniejszy, znalazł się w Parku Chopina i kosztował 40 tysięcy złotych.

Projekt "Trenuję Bo Lubię" to kampania społeczna polegająca na zachęcaniu do aktywności fizycznej na placach treningowych posiadających rekomendację Polskiego Związku Gimnastycznego. Przy kampanii "Trenuję Bo Lubię" działa Akademia Trenera, w której przez olimpijczyków w gimnastyce sportowej, m.in. Romana Kuleszę, szkoleni są instruktorzy prowadzący bezpieczne zajęcia na placach treningowych. Treningi są bezpłatne i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży, jak i osób dojrzałych. Na systematycznych treningach dla rodzin prowadzonych w ramach TBL ćwiczy regularnie ponad 300 osób.

Źródło: szczecin.eu


wtorek 20 września 2016 - 07:13:29 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej

reklama