Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Walki z Cukrzycą


Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Fundacja Ludzkie Sprawy zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina i okolic zainteresowanych problematyką cukrzycy do udziału w wyjątkowym spotkaniu, które odbędzie się w sobotę, 12 listopada 2016 roku, w auli Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.


Reklamy Google:


Jak wynika z ogłoszonych w tym roku wyników badań, na cukrzycę cierpi 2,73 mln Polaków, ale 26 proc. nie jest tego świadomych. Choroba najczęściej wykrywana jest dopiero po 5-12 latach od pojawienia się pierwszych objawów. Na świecie choruje około 415 milionów ludzi i liczba ta cały czas wzrasta.

Cukrzyca to grupa chorób metabolicznych, w przebiegu których we krwi utrzymuje się drastycznie podwyższony poziom cukru. Jest to spowodowane niedoborem insuliny wydzielanej przez komórki trzustki (typ 1) lub brakiem reakcji komórek na wydzielaną insulinę (typ 2). Nieleczona lub leczona niewłaściwie może prowadzić do wielu komplikacji - jak choroba wieńcowa, udar, niewydolność nerek czy ślepota.

Cukrzycy łatwiej uniknąć, niż ją leczyć. Głównym czynnikiem ryzyka jest otyłość - znacznie częściej chorują osoby o nieodpowiedniej do wzrostu i wieku wadze. Ważna jest odpowiednia dieta, bez nadmiaru tłuszczu i cukrów, za to bogata w warzywa i owoce. Cukrzycy sprzyjają również używki - zwłaszcza palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu.

Należy się regularnie badać, zwłaszcza po 45 roku życia. Powinno się co najmniej raz na pół roku badać krew pod względem poziomu glukozy, a także mierzyć ciśnienie krwi.

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną oraz Światową Organizacją Zdrowia jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie. Od 1991 roku popularność tego dnia wzrosła i obecnie jest on obchodzony przez ponad 350 milionów ludzi z różnych regionów świata. W obchodach uczestniczą osoby ze środowisk opiniotwórczych, lekarze, dzieci, dorośli i ludzie chorzy na cukrzycę.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą.

Spotkanie, na które zaprasza Fundacja Ludzkie Sprawy odbędzie się w auli Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ulicy Cukrowej 8 w Szczecinie, w godz. 10:00-16:00 (wstęp wolny).

Uczestnicząc w wydarzeniu dowiesz się:
  • co jeść - dieta śródziemnomorska w prewencji i przy cukrzycy
  • jakie badania warto wykonać, aby mieć cukrzycę pod kontrolą
  • jak sobie radzić z cukrzycą i towarzyszącym nadciśnieniem
  • jakie zmiany wprowadzić w stylu życia, aby nie doszło do powikłań w cukrzycy
  • jaką aktywność fizyczną wybrać i w jaki sposób trening jogi może wpłynąć korzystnie na zdrowie

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/965726666907333/

Źródło: Katarzyna Hryciuk Fundacja Ludzkie Sprawy


Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - plakat:


środa 09 listopada 2016 - 12:27:43 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej